Agris Padēlis-Līns

Agris Padēlis-Līns

Agris Padēlis-Līns

Savos darbos man patīk apskatīt vides telpiskumu un plastiskumu, optiski ietekmēt telpas uztveri, lietot izteiksmīgas virsmu apdares un tonalitāti. Telpiskums, krāsa un faktūra ir galvenie instrumenti; glezniecība un tēlniecība ir interjeru sastāvdaļa.

Esmu veidojis pazīstamus sabiedriskus un privātus interjerus Liepājā, Rīgā, Valmierā un citās Latvijas pilsētās. Savus interjerdarbus es izvēlos veidot kā dramaturģiskus raksturdarbus un vides atmosfēras. Tā tapuši interjeri saloniem, viesnīcām, restorāniem, publiskajai videi. Labprāt strādāju ar individuālas dzīves telpām, privātmāju interjeriem.

Mani darbi tikuši nominēti un saņēmuši balvas dažādās profesionālās skatēs. Pazīstamākie un profesionālajā presē publicētie interjeri: Latvijas Bankas «Naudas pasaule», «Rigensis Bank», «KinoBalle», darījumu centri «Māja», «Kurzeme», viesnīcas «Promenāde», «Elefant», «Poriņš», restorāni «Dorian Gray», «Piano», «Olīve», «Pastnieka māja», «Medus», «Rātes vārti».

Esmu mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā un studējis arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad – Tehniskā universitāte). Mana darba dzīve bijusi cieši saistīta ar Liepāju – esmu bijis Liepājas pilsētas galvenais arhitekts, leģendārā festivāla «Liepājas dzintars» scenogrāfs un pedagogs Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā.

Kā arhitekts un interjerists strādāju kopš 1986. gada. Šobrīd Rīgā vadu savu projektēšanas biroju.