Aleksandrs Vasiļjevs

Aleksandrs Vasiļjevs

Aleksandrs Vasiļjevs

Modes vēsturnieks, izcils lektors un modes kolekcionārs, scenogrāfs, populāru grāmatu un rakstu autors, interjeru dekorators. Dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē. Absolvējis МХАТ skolu-studiju (augstākā mācību iestāde, ko dibinājis ievērojamais teātra režisors V. Ņemirovičs-Dančenko).

1982. gadā pārcēlies uz Parīzi. Jau vairāk nekā 30 gadus veido vēsturisku tērpu un aksesuāru kolekciju – patlaban tā tiek uzskatīta par vienu no lielākajām privātajām modes kolekcijām pasaulē, tajā ietilpst apmēram 55 tūkstoši eksponātu no 18. gadsimta līdz mūsu dienām. Lielākā daļa no tiem glabājas Lietuvā, kur atrodas Aleksandra Vasiļjeva dzimtas mājas un izveidots Aleksandra Vasiļjeva fonds.

25 pasaules valstīs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām. Lasa lekcijas par modes vēstures, interjera un skatuves dizaina tēmām, vada meistarklases un kursus. Daudzu grāmatu autors, strādājis par žurnālu «Vogue» un «Harper's Bazaar» krievu valodas izdevumu speciālo korespondentu Parīzē.

Kopš 2009. gada vada populāru Krievijas televīzijas šovu «Modes spriedums». Apbalvots ar Djagiļeva medaļu, Ņižinska medaļu, ordeni «Mecenāts», Krievijas Mākslas akadēmijas Zelta medaļu; divreiz saņēmis TOBAV balvu (Turcija).